Mgr. Lada Nosková

Rady a tipy nutričního terapeuta

24. března 2019

První paprsky, teplejší počasí a hned máte chuť být štíhlejší a v kondici? Skvěle, tleskám. Jsem na tom stejně. Co vám na jarní restart pomůže? Pár věcí mě napadlo, tak tady je máte...

Odlehčete jídlo


Zkuste tento lehký salát se sýrem Halloumi:
Předehřejte gril na 200 st. Připravte si dresink smícháním oleje, citronové šťávy a sirupu. Nakrájejte lilek i sýr halloumi na 5 mm plátky. Lilek posolte, posypte drceným česnekem a postříkejte olejem ve spreji. Umístěte ho na rovnou na rošty v troubě a grilujte z každé strany cca 4-5 min. Do salátové mísy nasypte směs salátů (polníček, rukola, baby špenát), rozkrojte barevná rajčátka. Z granátového jablíčka vyberte semínka. Když je lilek hotový, přidejte ho do salátu. Nakonec ogrilujte na grilu (nebo na pánvi) plátky halloumi sýra dozlatova z obou stran. Přidejte do salátu a posypte granátovým jablíčkem. Nakonec polijte mátovou zálivkou.

Tělo totiž nebude na jaře potřebovat tolik tučného, jako to bylo během zimy. Zkuste tedy pomalu snižovat množství tuku, přidávejte více zeleniny. Ale stále ještě opatrně s čerstvou, která nemá ještě dobrou chuť. Kombinujte ji s teplou, hodně vsaďte na vývary, které dodají tělu sílu, ale zároveň jsou i lehké. Inspiraci najdete v mé kuchařce Štěstí na talíři.Choďte ven

Využijte každou příležitost a utečte z uzavřeného prostoru. Prohlížejte si první jarní kytky, koukněte se po petrklíčích, pořiďte si tulipány a zhluboka dýchejte. Jarní vzduch je silný a plný energie, kterou právě teď tolik potřebujete. Rozproudí vám krev, posilní srdce i plíce a zvedne náladu.

Zhubněte

Potřebujete v některých partiích trochu shodit? Zachránit vás může intenzivní trénink, redukční dieta, ale také neinvazivní liposukce či krémy na zeštíhlení. Přimlouvám se za to, abyste se spíš objednali ke mne na konzultace či zkusili jídelníček na mydiet.cz. Tam jsou vám případně k dispozici poradci on-line. To je nejtrvalejší cesta, jak být štíhlý.

Sáhněte po bylinkách

Umí divy! Zkuste mrknout do obchodů a lékáren, kde je spousta čajů, které prospívají zdraví a v tomto období vás posílí: kopřivový na pročištění, šípkový proti nachlazení nebo mátový na dobré trávení, meduňka tiší bolest a uklidňuje duši.

Vytáhněte odšťavňovač

Že jste na čerstvé šťávy neměli přes zimu chuť? Teď přišla jejich chvíle. Pusťte se do smoothie a různých kombinací, které dodají vašemu tělu potřebné vitamíny a tím i energii. Základem ať je i čerstvý špenát, řapíkatý celer, plus různé druhy ovoce. Počítejte to ale za jídlo - kalorie to má, takže mimo pitný režim, spíše jako svačinku.6. března 2019

Zajímalo by vás jak si vaše tělo vlastně stojí? Kolik tuku máte? Jak moc svalů?
A co udělat, abyste se dostali k vysněné postavě? Mám pro vás návrh: přijďte  a nechte se přesně změřit.

Zvu vás na Den měření - 14. 3. 2019O co půjde?
Podrobné měření těla se jmenuje bioimpedanční analýza. A patří mezi neinvazivní metody zjišťující tělesné složení. Využívá slabé, naprosto bezpečné a nepostřehnutelné elektrické proudění, které naším tělem prochází rozdílně v závislosti na typu tkáně.

Nejmodernější bioimpedanční přístroj TANITA MC 780
Díky tomuto přístroji můžete dlouhodobě sledovat vaše poměry v těle (sval, voda tuk) a předcházet tak nadváze a zdravotním rizikům z nadváhy pramenícím.
8 bodový multi-frekvenční bioimpedační přístroj poskytuje nejpřesnější hodnoty měření celého těla.
Má certifikaci pro použití ve zdravotnictví a tím se velmi liší od běžných hobby přístrojů. Provádí kompletní analýzu zdravotního a fitness stavu klienta za méně než 20 s.

Analýzou spolehlivě zjistíme:
- celkovou hmotnost, včetně BMI (body mass index = index tělesné hmotnosti)
- procento tělesného tuku
- podíl svalové hmoty
- hodnotu viscerálního (břišního) tuku
- procento vody v těle
- hmotnost kostí
- rychlost bazálního metabolismu – tj. základní energetická spotřeba organismu, od které se odvíjí potřebný příjem kalorií na den
- hodnotu metabolického věku – tj. skutečné stáří organismu, které se může lišit od věku biologického

Proč to všechno?
Tímhle měřením budete mít jasnou představu o složení těla. Což vám pomůže právě v období, kdy se pokoušíte o změnu životního stylu a tedy i zhubnout. Mohlo by se vám totiž stát, že díky změnám, a i třeba tím, že začnete cvičit, se vám na klasické váze ukážou vyšší čísla. Na naší profesionální váze se ale dozvíte poměr hmotnosti tuku a svalů. Výsledky analýzy uvidíte na přehledných grafech, diagramech a tabulkách s podrobným popisem a porovnáním s normou ve všech sledovaných parametrech s ohledem na věk.


Pak už stačí, abych vám poradila, co a jak dál. Držet se stávajícího režimu, nebo provést změny.

Tak co říkáte, jdete do toho?
Věřím, že ano! Budu se na vás těšit!

Kdy a kde?
Den měření se uskuteční 14.3. od 8:30-18:00 ve spřáteleném studiu v Sezimově ulici, v Praze, Nuslích.

Cena?
Cena je skutečně akční 249 Kč :-)

Objednejte si termín s časem, který preferujete, zprávou na e-mail mereni@dietplan.cz

Vaše Lada 💚 


19. února 2019


Hodně z vás klientů na mne dělá při setkání smutné oči, když vám prozradím, že vedle změn v jídelníčku, je do budoucna potřeba se i pravidelně hýbat. Proč to tak je?

Představte si, že se vám podaří zhubnout. Tři, pět, deset kilo. Pěkná představa, viďte? Jenže pokud nebudete tělo zpevňovat pravidelných pohybem, bude na vás všechno viset. Neforemné ruce, zadek s celulitidou, nohy, co nejsou pevné. No uznejte, kdo by to chtěl?

Druhou věcí je i fakt, že i samotným pohybem se dá na hubnutí hodně zapracovat. Spaluje kalorie, snižuje množství tuku, zbavuje stresu... To je známá věc. Ale třeba na začátku ho klientům nedoporučuji. Je potřeba, abyste si vy i vaše tělo byli zvyklí na změny ve stravování. Někdy máte snížený příjem oproti dosavadnímu jezení, takže by vás to mohlo vyčerpávat. Byli byste bez energie a unavení. Ale to vám všechno na MyDiet spočítáme tak, aby se tak nestalo.Každopádně fyzická se přidává až po nějakém čase. Za mne nejlépe funguje běh v kombinaci s posilováním. Sama v tom teď hodně jedu, a nemůžu si to vynachválit. Když si sednete s trenérem, jako my dva s Radkem, je cesta k pekáči buchet sice náročná, ale i zábavná. Už začínáte přemýšlet, do čeho se pustíte? Tak šup šup, za chvíli tu máme léto. Tak ať nám to sluší!
S láskou

vaše

Lada10. února 2019

Že jste si včera večer dali trochu víc vína než jste plánovali? Něco dobrého k tomu a nakonec ještě i sladké? A dnes vás nejen bolí hlava, ale i tíží svědomí? No a? Není třeba se hned hroutit.

Jestli jste naskočili do hubnoucího režimu a snažíte se jíst zdravě i cvičit, není potřeba hned při prvním zakolísání vaše snažení vzdávat. A že to není poprvé? Tak věřte, že ani naposledy. Jsme lidé a nejsme dokonalí. Prozradím vám pár důležitých věcí, které je potřeba mít při hubnutí na paměti a které i mě osobně také moc pomohly.

1. Netlačte na pilu
Klíčem k tomu, aby vám nezmizela motivace a vydrželi jste hubnout i nadále, je být v klidu ne ve stresu. Nedávejte si vysoké cíle a nemějte na sebe příliš vysoké nároky, i motivace má přirozený rytmus. Tedy jednou to jde, jednou to nejde. Chce to správný směr. Jak uvádějí psychologové - neberte pokles motivace jako signál toho, že jste selhali. Není třeba být bez chyby. To není nikdo. Pomoci vám můžeme i my na My Diet.

2. Nejeďte ve stereotypu
Zkuste si hrát s jídlem - dělejte si ho barevné, zkoušejte nové recepty (třeba z mé kuchařky Štěstí na talíři), sledujte instagram lidí (můj instagram), co zdravě vaří, zajděte do restaurací, či bister, kde mají, co jste ještě nejedli. Měňte potraviny, způsob úpravy... Hledejte zkrátka cestu, která vám bude příjemná dlouhodobě.


3. Mějte vlastní krabičky
Že se dostáváte ještě pořád do situací, kdy daleko široko nemáte zdravé jídlo a hlad je jako vlk. Držte se známého rčení Štěstí přeje připraveným. V neděli večer si udělejte krabičky s obědem i svačinkami dopředu a mějte vymyšlené, co budete mít i v dalších dnech k jídlu. Plánujte to už při nakupování. Všechno se dá naházet do mrazáku přece!

4. Bavte se
Pohybová aktivita prostě ke zdravému životu patří, zkoušejte proto všechno možné, až na trefíte na tu, co vás chytne. A budete mít chuť ji dělat často. Bez toho totiž jinak vaše tělo stejně nebude vypadat dobře. Zpevněné je přece mnohem lepší, navíc i odolnější vůči nemocem i stresu. Co třeba najmout si trenéra, vyrazit na lekce tance, zajít kurz jógy... Je toho dost. A stejně jako s jídlem, když se do toho pustíte, neznamená to, že se vám někdy nemusí chtít. 

Hubnutí je zkrátka výzva. Tak pojďte do ní. Další měsíc začal...

S láskou

Vaše

Lada27. ledna 2019


 Že zkoušíte držet dietu a pořád se nic velkého neděje, i když už to trvá několik let? Nevíte, co a kolik máte jíst a bojíte se už i pohledu na rohlík? Rádi byste konečně našli způsob, jak být štíhlí. Napořád?

Ukážu vám, jak je to jednoduché. Můj systém hubnutí funguje vždycky. Není těžké se jím řídit, jen musíte pochopit základní principy. Proto jsem se rozhodla pořádat workshopy, kde vám ukážu, jaké má redukční jídelníček základy. Budu se snažit vám vysvětlit na konkrétních příkladech, kde děláte chyby. Naučím vás být sám sobě terapeutem a se stavit si funkční menu, abyste neměli hlad.

Moje sliby, nejsou předvolební :-) Takže je splním a věřte, že budete umět správně vybírat v supermarketu i vědět, co jíst vhodně v restauraci. To jsou jedny z nejčastějších dotazů, se kterými se u klientů setkávám. Podívejte se na mydiet.cz. Tam vás čeká spousta lekcí ohledně jídla, ale také tabulky, které se v počátcích stanou vašimi společníky. Abyste věděli, kolik třeba jíst masa, brambor a tak dále. Hubnutí je snadné, když znáte fígly...

Přijďte na Diet Plan workshop - hubnutí s Ladou

Dám vám takový plán, který určitě zvládnete. A ten funguje na všechny.

Kdy: 23.2. 2019  9,30 - 14,00

Kde: Juice me baby, náměstí Kinských 3, Praha 5

Cena: 2600 Kč za osobu

Zvýhodněná cena za dvě osoby 4600 Kč


Tady je pro vás jeden recept, na ochutnávku.

Lilkovo-cuketová musaka s mletým masem
Oběd: 2300 kJ (pro 1 osobu)
Čas přípravy: 35 minut

Ingredience: 130 g mletého hovězího, 30 g cibule, 10 g rajčatového pyré, 10 g strouhaného parmezánu, 160 g brambor, 80 g cukety, 80 g lilku, 80 g červené papriky, 7 g olivového oleje, rajčata na salát, česnek, petrželová nať, sůl a pepř

Příprava: Oloupejte brambory, nakrájejte na plátky a vařte ve vodě zhruba pět minut. Lilek, cuketu a papriky nakrájejte na velmi jemné a tenké plátky, zakápněte půlkou dávky olivového oleje, přidejte sůl, nakrájenou petrželovou natˇ, důkladně promíchejte a nechejte společně pár minut marinovat. Na zbylém olivovém oleji orestujte cibulku, přidejte mleté maso a orestujte do hotova. Na konec přidejte rajčatové pyré a lehce osolte. Do pekáčku vložte pečicí papír, na dno dejte polovinu zeleninové směsi, na ni dejte celou masovou směs, na ni plátky předvařených brambor a překryjte zbylou zeleninou. Shora posypte strouhaným parmezánem a dejte péct do vyhřáté trouby na 180 stupňů Celsia na 15 až 20 minut, dokud sýr nezezlátne. Podávejte s čerstvými rajčaty.
24. ledna 2019

Ptali jste se mne, jak přesně funguje reverzní dieta, o níž jsem psala minule, Takže základ je mít přesnou představu o číslech (příjem, výdej, makro živiny) a neustupovat z nich.

1krok
Jedině tak se dá dobře sledovat vývoj a měnit nastavení. Začněte tím, že si budete týden zapisovat, co a jak denně jíte (na mydiet.cz k tomu máte tabulku). Tak zjistíte, kolik reálně jíte, průměrem sedmi dní, řekněme 5300 kJ. Změřte si také míry.

2. krok
Nastavte si příjem o 10% více, v makrech 30 % B, 45 % S, 25 % T. Zařiďte si pohybovou aktivitu 4x týdně, se stejným výsledkem 6000 kJ/ týden a držte program.


3. krok
Za týden se změřte a zvažte. Pokud se váha hnula směrem dolů, přidejte dalších 10 %. Pohyb zůstává. JENŽE tady je to hlavní úskalí, možná vám nebude jasné, proč máte přidávat, když hubnete. Jak jsem vysvětlovala minule, v první fázi vůbec o hubnutí nejde, ale jde o to zjistit své maximum. Abyste tělo netrápili nedostatkem, ale uměli si nastavit správný deficit hubnutí a nedostalse do začarovaného kruhu, ubírání a ubírání. 

4. krok
Po měření znovu navyšujte po týdnu o 10 %. Tak dlouho, dokud nedosáhnete takového výsledku, že nepřiberete. ALE při zachování stejného pohybového plánu. Pokud právě teď propadáte zoufalství, pomohu vám s tím. Stačí napsat.

5. krok
Teď teprve nastane fáze hubnutí. Snížte jen o 10 %, pohyb zachovejteA co je výsledkem tohoto snažení? Dost důležitá skutečnost, že se vám bude dařit hubnout při příjmu 6800 kJ a ne na 5300 kJ. To je mnohem lepší výchozí stav. Hubnu pohodlněji, v klidu, bez pocitů hladu a strádání.

Přijďte na Diet Plan workshop - hubnutí s Ladou
Dám vám takový plán, který určitě zvládnete. A ten funguje na všechny.

Kdy: 23.2. 2019  9,30 - 14,00
Kde: Juice me baby, náměstí Kinských 3, Praha 5
Cena: 2600 Kč za osobu 
Zvýhodněná cena za dvě osoby 4600 Kč 

Přihlaste se zde


21. ledna 2019

Chtěla bych letos mít na břiše pekáč buchet. A tak jsem zase pátrala, jak to dělají fitness bikiny holky. A našla jsem sice dost nesmyslů, ale jedna věc mě fakt zaujala. A to je ta změna, co provádím právě teď.

Když jste na bodu nula
Po všech svých alternativních pokusech (keto, raw...), a ani nevím, co všechno jsem vyzkoušela, jsem si snížila metabolismus tak, že jsem jím 6000 kJ na den. A když chci zhubnout, musím jít ještě níž. A to šest tisíc není moc... Jak a čeho máte jíst, vám poradím na mydiet.cz.

Našla jsem tip
Hledala jsem tedy něco, co by mohlo zafungovat, když už jím málo a dost cvičím. To se pak dostanete do stavu, kdy nemáte kde ubrat (v jídle) a přidat v pohybu. Proto jsem si přečetla dost o reverzní dietě – navyšování kapacity metabolismu a šla jsem do toho.


Co to je?
Dieta obráceně. Jejím cílem je postupné navyšování energetického příjmu. Tělo se tak na něj adaptuje bez toho, aniž by nabralo velké množství tuku. Je vhodná pro každého, kdo jí málo a potřebuje zvýšit energetický příjem, aby byl schopný normálně fungovat – bez nabrání velkého množství tuku.

Jak to mám v praxi? 
Jím 4 jídla za den. Hodně bílkovin. Po pár dnech se váha hned hnula dolu. Tak jsem navýšila příjem, zase jsem zhubla, navýšila příjem... Už jím 8500 kJ a stále udržuju nebo hubnu. Bomba! Musím to navyšovat tak dlouho, dokud se nedostanu na své maximum. Tedy kdy začnu přibírat. Ale pozor nejím blbosti, abych přibírala, to není účel. Pořád hlídám stejný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, vůbec nemlsám, vůbec nepiju alkohol. Jím jak kulturista 😁...

Pohyb? Ano
Cvičím 4x týdně cca 40 min. Až se dostanu na max, uberu lehce na přijmu a přidám kardio aktivity (ty by se měly během začátku vynechat) a budu hubnout tuky. Chápete? Konečně po letech budu začínat na jiné startovní pozici a ubírat se mi bude snadno, protože mám najednou velkou kapacitu. Tělo nebude trpět, nebude podvyživené... Pojedu z maximální kapacity metabolismu jako zamlada! Jsem zvěděvá, jak se mi to bude dařit.Přijďte na Diet Plan workshop - hubnutí s Ladou
Dám vám taky takový plán, který určitě zvládnete. A ten funguje na všechny.

Kdy:  23.2. 2019  9,30 - 14,00
nebo 16.3. 2019  9,30 - 14,00
Kde: Juice me baby, náměstí Kinských 3, Praha 5
Cena: 2600 Kč za osobu 


S láskou

Vaše Lada